Культура безпеки

" data-yashareImage="http://lissovaslobidka.com/wp-content/uploads/2015/07/htmlimage4-300x181.jpg">
htmlimage4

За 24 роки незалежності Україна майже ніколи не стикалася з терористичними загрозами. Ні спецслужби, ні громадяни не були готові до тих подій, до того горя, яке спіткало нашу країну. Спочатку Крим, потім Луганськ, Донецьк, дестабілізація у Харкові і Одесі. Втративши пильність ми почали втрачати території, втрачати людей, героїв, і зрештою ледь не втратили Україну. Відносно безтурботне життя, наповнене буденними справами та проблемами, зробило нас вразливими і беззахисними перед обличчям ворога. Ми жили у мирі і спокої, навіть не підозрюючи, що незабаром усі будемо в небезпеці.
Сьогодні, терористична чума, підтримувана нашим східним сусідом, розповсюджується з шаленою швидкістю. Від уражених районів метастази просуваються на інші території, ставлячи під загрозу життя і здоров’я мирних жителів. Ні армія, ні спецслужби, ні правоохоронці самі не в змозі зупинити цю напасть. Тож найдієвішим засобом протидії залишаються знання і навички простих людей, котрі будуть готові приймати швидкі та правильні рішення за будь яких умов. Зможуть вчасно виявити терориста, правильно зреагувати опинившись у надзвичайній ситуації, убезпечити себе та своїх близьких від загрози, допомогти іншим.
Нажаль, ці знання не можна отримати в школі чи інституті. Безпека людей не входить до пріоритетних напрямків учбової програми, так само як і до щоденної медіа карти популярних телеканалів. Саме тому, зважаючи на недостатність корисної, я б навіть сказав життєво важливої інформації в щоденному інформаційному просторі, Громадською організацією «Культурна ініціатива Коло», ГО «Громадським об’єднанням Полтава» та «Центром Управління Проектами», за безпосередньої консультативної участі співробітників МЧС, УМВС, СБУ та ветеранів АТО був розроблений комплекс методичних матеріалів, який став основою проекту «Культура безпеки».
Брошури, плакати, листівки, презентації, комікси для дітей, що містять прості і зрозумілі алгоритми дій під час захоплення заручників, при надходженні погроз по телефону, дій під час паніки в натовпі, а також рекомендації як виявити терориста та як підготувати власну оселю до надзвичайних ситуацій – ось далеко не вичерпний список тих матеріалів які безкоштовно розповсюджуються у друкованому вигляді та знаходиться у вільному доступі в інтернеті.
Окрім цього у рамках проекту «Культура безпеки» проводяться семінари та навчання, на яких, у формі динамічної гри роз’яснюється цінність вкладу кожного громадянина в безпеку усієї країни та демонструється важливість виконання простих правил та алгоритмів дій. Усі учасники набувають безцінний досвід як командних, так і індивідуальних дій у випадку позаштатних ситуацій.
«Культура безпеки» – унікальний продукт. Це громадська ініціатива небайдужих людей, патріотів, яка з простої ідеї, за допомогою самоорганізації та колективної небайдужості, перетворилася у цілий комплекс заходів, направлених на підвищення рівня підготовки населення до надзвичайних ситуацій, котрі, нажаль, можуть статися у будь якій час у будь якому місці.
Ви також маєте змогу долучитися до реалізації проекту. Усю необхідну інформацію можна отримати відвідавши наші сторінки в інтернеті:
http://ipatriot.in.ua/
http://www.go.poltava.ua/

Федоренко Юрій, експерт-аналітик 04.07.2015 року